Girişimcilik testleri

Franchise alanında 20 yılı aşkın deneyimimiz, birçok kez iyi niyet ve gayretle başlayan girişimlerin hüsranla sonuçlandığını gösterdi. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada girişimcilerin yarısı ilk beş yılda batıyor. Sorun genelde girişimcinin aşırı risk alması ve kendine uygun olmayan işe girmesi. Tespitlerimiz aşağıdaki gibi.

  • Girişimci cesurdur, risk almaya hazırdır. İşine odaklanır, kendine odaklanmaz. Kaldıramayacağı yükün altına girerse batar.
  • Girişimci çalışkandır. İşi için savaşır. İşin gerektirdiği niteliklere sahipse iş ona eğlence gibi gelir, değilse ızdırap haline gelir. İşini severse başarır, sevmediği işe girerse batar.
  • İşler birbirinden farklıdır. İşin koşulları, riskleri, kazançları, rekabet ortamı, başarı için gereken nitelikleri belirler. Her işi herkes yapamaz, her iş her koşulda kazandırmaz. Ama gereği gibi yapıldığında her iş az veya çok kazandırır.

Danışman olarak görevimizi işi ve girişimciyi tanımak, işin gerektirdiği nitelikleri bilmek, girişimcide olup olmadığını anlamak, her girişimciye kendine uyan işi önermek olarak tanımlıyoruz.

Girişimcilik testleri uzmanlarımız tarafından geliştirildi. Girişimcinin iş için önem taşıyan niteliklerini objektif kriterlerle belirliyor. Kimin hangi işi yaparsa ne derece başarılı olacağını öngörüyor. İşi ve girişimciyi tanıyan danışman tarafından uygulanıyor.

Özgün testlerimizi girişimcilerin kendilerini tanımalarını kolaylaştırmak için kullanıma açtık. Koç test sonuçlarını yüzyüze görüşme ile pekiştirerek yorumlar, öneride bulunur. Girişiminin online yapacağı testlerin sonucunda çıkan puanlar ve yorumlar karar vermek için değil, fikir vermek içindir.

  • Uygunluk testi girişimcinin işteki rolünü belirler.
  • Faktör testleri girişimcinin başarı, üstünlük, özgürlük eğilimini değerlendirir.
  • Çevresel koşullar testi girişimcinin iş yapma potansiyelini belirler.

Testleri sizden ne beklendiğini, sizin ne istediğinizi değil, sizin ne olduğunuzu düşünerek doldurun, gerçek kapasitenizi görün. Sonuçları koçlarımıza danışabilir, marka seçiminde koçluk alabilirsiniz.